Szkoła średnia w USA

Szkoła średnia w USA diametralnie różni się od szkoły w Polsce. Wykładane są tam zupełnie inne przedmioty, a i w sposobie ich nauczania także można dostrzec znaczne różnice. Do kursów obowiązkowych na pewno należą historia amerykańska i język angielski. Reszta przedmiotów może cię zaskoczyć. Dla przykładu, podczas wymiany do USA będziesz miał wybór między: Weightlifting, Psychology, Health, Dance czy Theatre. Wybór przedmiotów jest uzależniony od szkoły. Codziennie masz około 6-7 lekcji.

Wymiana uczniowska do USA w wydaniu klasycznym czyli programie J-1 może obejmować cały rok lub semestr nauczania w szkole średniej. Znajdziesz się tym samym w świecie, który znasz z najpopularniejszych filmów, dopracujesz swój angielski i nawiążesz kontakty, które będą procentować przez całe życie! INTO Poland wspólpracuje w USA na zasadzie wyłączności z Foreign Links Around the Globe.

CO WARTO WIEDZIEĆ?

• program całoroczny lub semestralny
• obóz wrześniowy w Waszyngtonie
• wycieczki organizowane przez FLAG podczas wymiany
• od 15 do 18,5 lat
• szkoła publiczna z zakwaterowaniem u rodziny goszczącej
• możliwy wybór stanu lub regionu
• program select – program dopasowany do indywidualnych potrzeb
• program letni

Jeśli chcesz wybrać szkołę, ewentualnie szkołę z internatem lub zakończyć program dyplomem szkoły średniej wybierz program F-1 – Boarding school US

Napisz do nas, jeśli chcesz otrzymać informację o cenie interesującego Cię programu: intopoland@gmail.com 

 

Napisz do nas, jeśli chcesz otrzymać informację o cenie interesującego Cię programu: intopoland@gmail.com

 

Chcesz umówić się na darmową rozmowę klasyfikacyjną uzupełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

Stowarzyszenie "INTO Poland"

ul. Walentego Fojkisa 8

41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon: +48 32 724 57 36

APLIKACJA

Polityka prywatności

6 + 4 =

*pole nieobowiązkowe

PROGRAM WYMIANY KLASYCZNEJ W AMERYCE

Nasi uczniowie mieszkają zazwyczaj w małych miasteczkach w Stanach Zjednoczonych i uczęszczają do lokalnej szkoły średniej z innymi amerykańskimi uczniami. Program klasycznej wymiany uczniowskiej polecamy wszystkim tym, którzy chcą zbliżyć się do nawyków, tradycji i stylu życia amerykańskiej rodziny.

Naród amerykański jest dumny ze swojej ojczyzny i chętnie pokazuje swoje nawyki młodym ludziom z odległego kraju. Wierzą w gościnność wolontariuszy, w rolę rodziców zastępczych oraz w oddanie uczniom, których przyjmują.

SZKOŁA WYSOKA W STANACH ZJEDNOCZONYCH

Powodem, dla którego tak wiele osób kocha amerykańskie szkoły, jest wybór przedmiotów, swobodna atmosfera i relacje peer-to-peer. Z drugiej strony praktyczne uczenie się, praca zespołowa, duch społeczności oraz angażująca, angażująca praca w klasie są również kluczowymi doświadczeniami dla uczniów.

SPORT I WYPOCZYNEK

Sport to aktywność, której nigdy nie powinieneś przegapić podczas pobytu w Ameryce! Ma on tak ogromną siłę budowania społeczności, że warto po prostu spróbować. W trakcie roku szkolnego możesz wypróbować trzy różne sporty: jeden jesienią, jeden zimą i jeden wiosną. Podczas wymiany w USA można uczestniczyć w zajęciach sportowych, takich jak piłka nożna czy baseball bądź zapisać się do grupy cheerleaderek czy ćwiczyć lekkoatletykę. Jeśli nie interesujesz się sportem i chcesz wziąć udział w zajęciach popołudniowych w szkole, możesz wybrać dramat, muzykę lub niezliczoną liczbę innych członków klubu.

Udział w tych działaniach zapewnia dużo zabawy, możliwość spotkania się z kolegami, porozmawiania i nawiązania nowych przyjaźni. Dlatego zaleca się aktywny udział w zajęciach dodatkowych, które oferuje szkoła średnia. Tylko w ten sposób tworzy się charakterystyczny „School Spirit” – identyfikacja ze szkołą. Szczególnie wyraźnie widać to na zawodach sportowych organizowanych między różnymi szkołami, w których entuzjastycznie biorą udział uczniowie. Szkoła jest często otwarta również wieczorami ze względu na organizowane koncerty, sztuki teatralne, bale i przyjęcia. Wizytówką każdego zakończenia roku szkolnego jest „Prom” – wielki, odświętny bal dla uczniów.

Świętuj Święto Dziękczynienia ze swoją amerykańską rodziną i nie przegap balu na koniec roku!

USA2 - Stany Zjednoczone
USA1 - Stany Zjednoczone

Integracja z Amerykańskimi uczniami w szkole to super sprawa a wspólne aktywności to dobry kierunek!

OBÓZ WRZEŚNIOWY W WASZYNGTONIE

Po przybyciu do rodziny goszczącej, kiedy już przyzwyczaisz się do nowego miejsca i rozpocznie się szkoła, we wrześniu polecisz do Waszyngtonu! Ten trzydniowy obóz, wliczony w cenę programu, pozwoli Ci zapoznać się z innymi zagranicznymi uczniami i pracownikami naszej organizacji partnerskiej FLAG. Ciekawy program, zwiedzanie i imprezy rozrywkowe będą super przerwą, po której pełny energii wrócisz do rodziny goszczącej. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z początkową integracją, powiedz FLAG. Na pewno nie zostawią Cię z tym, przegadacie sprawę, a oni ci pomogą tylko musisz porozmawiać!

WYBÓR STANU, REGIONU,GWARANCJA

Zapewniamy możliwość wyboru stanu lub regionu, jeśli złożysz wniosek na czas, możemy zaoferować gwarancję wyboru stanu.

INDYWIDUALNE POTRZEBY

Ważne jest, abyśmy udostępnili ci program, nawet jeśli masz specjalne życzenia. Jeśli chcesz uprawiać sport, grać na instrumencie lub uczyć się języka obcego lub przedmiotu, możemy pomóc Ci uniknąć konieczności pozostania w domu. Z pomocą FLAG ustalimy, czy możemy spełnić Twoje życzenia i poinformujemy Cię przed złożeniem wniosku o wysokości opłat dodatkowych z tym związanych. W tym momencie nadal będziesz mógł zdecydować, czy złożyć oddzielną aplikację na opcję wyboru.

WYCIECZKI

Jeśli chcesz zobaczyć inne miejsca, zabytki jest to możliwe podczas pobytu, możesz brać udział w wycieczkach organizowanych przez biuro FLAG – organizacji partnerskiej w USA, z którą współpracujemy. Te wycieczki są specjalnie organizowane dla uczniów z wymiany i mogą zabrać Cię do miejsc takich jak Nowy Jork, Los Angeles lub Walt Disney World.

CENA ZAWIERA

 • umieszczenie w rodzinie goszczącej,
 • zapisanie i uczęszczanie do publicznego liceum,
 • kontakt osobisty i asystent ucznia za granicą,
 • ciągła pomoc i doradztwo dla rodziców w Polsce,
 • przelot w obie strony,
 • ubezpieczenie chorobowe i wypadkowe,
 • trzydniowy obóz w Waszyngtonie (bilet lotniczy, pełne wyżywienie),
 • dwudniowy obóz przygotowawczy dla uczniów przed ich wyjazdem,
 • dzień przygotowawczy dla rodziców,
 • administracja wizowa,
 • uczciwa i przyjazna administracja od pierwszego osobistego spotkania do podróży powrotnej,  

DLACZEGO AKURAT MY?

Wielu młodych ludzi pociąga duch kraju, bezpośredniość ludzi i różnice w tamtejszym liceum. Podczas roku szkolnego w Stanach Zjednoczonych młodzi ludzie przybliżają się do kultury kraju i zupełnie innego sposobu myślenia. Z naszego doświadczenia wynika, że są pod wrażeniem tego podejścia. Bardziej pewni siebie, dojrzali i bardziej bezpośredni młodzi dorośli wracają do domu z dalekiej drogi.
INTO Poland ma wieloletnie doświadczenie w pracy z amerykańskim partnerem FLAG. Utrzymujemy z nimi stałą, osobistą relację. Przynajmniej dwa razy w roku widujemy się osobiście. Ten kontakt, wsłuchanie się w potrzeby naszych uczniów jest dla nas ogromnie ważne. Stawiamy na indywidualny kontakt nie tylko z uczniem i jego rodzicami ale również z naszymi organizacjami z zagranicy, bo to od ich jakości zależy sukces programu.

PROGRAM LETNI

Polecany tym, którzy chcą latem spróbować amerykańskiego życia! Podczas programu zapewniamy zakwaterowanie w rodzinie goszczącej i co tydzień organizujemy różne programy i wycieczki z innymi uczniami zagranicznymi. Imprezy sportowe, imprezy przy basenie, zwiedzanie, kampus, mecze baseballu lub grill dodadzą koloru Twojemu programowi. Nie tylko będziesz mógł sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego w domu rodziny goszczącej, ale także dowiesz się więcej o lokalnych zwyczajach podczas uczestnictwa w programach rodzinnych. Zalecamy wybór dwu-, trzy- i czterotygodniowy program. Chcesz dobrego lata? Złóż wniosek teraz!

Ceny obejmują pełne wyżywienie i zakwaterowanie w rodzinach goszczących, jedną aktywność tygodniowo i wycieczkę, lokalne programy, ubezpieczenie, transfer na lotnisko, koordynator lokalny (dostępny 24 godziny na dobę).