Szkoła w Wielkiej Brytanii

Elastyczność jest jedną z charakterystycznych cech systemu nauczania wdrożonego w szkołach w Wielkiej Brytanii. Uczniowie zachęcani są do rozwijania swoich talentów. Anglia zapewnia dobrze wyposażone szkoły, gdzie masz możliwość wyboru kursów, które nie są oferowane w szkole w Polsce, takich jak astronomia, ceramika, tkaniny, projektowanie konstrukcji statków lub muzyka i produkcja filmowa. Dodatkowo można również zdecydować się na tradycyjne kursy, takie, jakie spotyka się w Polsce.

Wymiany uczniowskie do Anglii w ostatnich latach stają się coraz popularniejsze, przez co konkurują ze szkołami średnimi w USA, jeśli chodzi o najpopularniejsze kierunki wyjazdów edukacyjnych. Nie jest to tak odległy wyjazd jak w przypadku Stanów, a również stwarza niesamowite możliwości rozwoju i świetnej zabawy!

CO WARTO WIEDZIEĆ?

 • wybierasz miejscowość i szkołę publiczną
 • zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • obozu w Londynie na początku programu
 • wybór przedmiotów
 • programy trymestralne, semestralne lub całoroczne
 • wycieczki w trakcie programu
 • wysokiej jakości edukacja angielska

 

Jeśli szukasz szkoły, programu dyplomowego lub szkoły z internatem, poszukaj więcej w WIELKA BRYTANIA PREMIUM

Napisz do nas, jeśli chcesz otrzymać informację o cenie interesującego Cię programu: intopoland@gmail.com

 

Chcesz umówić się na darmową rozmowę klasyfikacyjną uzupełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

Stowarzyszenie "INTO Poland"

ul. Walentego Fojkisa 8

41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon: +48 32 724 57 36

APLIKACJA

Polityka prywatności

1 + 1 =

*pole nieobowiązkowe

PROGRAMY SZKOŁY W ANGLII

Spędź rok akademicki w Anglii i ucz się języka angielskiego na miejscu! Polecamy Anglię tym, którzy kochają długą tradycję wyspy i są zafascynowani duchem tego miejsca. Brytyjski system szkolny składa się z trzech okresów: od września do grudnia, od grudnia do Wielkanocy, a potem do czerwca. Szkoła rozpoczyna się o 9 rano i trwa do 4 po południu. W południe zwyczajowo je się obiad w stołówce szkolnej. Większość uczniów z wymiany uczniowskiej do Anglii jest umieszczana w Sixth Form (są to dwa ostatnie lata szkoły średniej).

ZAKWATEROWANIE W RODZINIE GOSZCZĄCEJ W SZKOLE PAŃSTWOWEJ

Klasyczny program w Anglii to świetny sposób na poznanie angielskiej kultury, zwyczajów i życia codziennego. W Anglii możesz zamieszkać w następujących obszarach: Kent, Dorset, Berkshire, Hampshire, Wiltshire.

Istnieje duża szansa, że będziesz umieszczony w szóstej klasie jeśli jesteś w wieku 16-18 lat.

OBÓZ W LONDYNIE

Po przyjeździe uczniowie wezmą udział w trzydniowym  obozie w Londynie. To świetna okazja, aby zaprzyjaźnić się od pierwszego dnia i spędzić kilka dni razem w tętniącej życiem stolicy przed podróżowaniem w małych grupach do rodziny goszczącej.
ANGLIA I ANGLICY
Brytyjczycy mają świetne poczucie humoru, z którym będziesz mieć do czynienia każdego dnia. Tea time, fish and chips, Cornish Pasties i ruch lewostronny to nieustająco rzeczy, które sprawiają, że Anglia tak różni się od pozostałej części Europy. Język angielski został wzbogacony o słowa, które zostały przejęte od Celtów, Rzymian, Wikingów i Normanów i nadal nie przestają być stosowane. Przeszłość i teraźniejszość żyją tutaj w zgodzie ze sobą. Zamki i domy z czasów Tudorów mają setki lat i stały się częścią angielskiej wsi. Ten kraj, gdzie znajduje się wiele tradycji, często dystansuje się od lądu, dzięki czemu zachowuje swój niepowtarzalny charakter. W kontraście do tradycji stoją tutaj najnowsze trendy mody i muzyki. Dawniej Anglia szczyciła się zespołami takimi jak The Beatles i Rolling Stones, teraz dominują m.in. Adele, Coldplay i Leona Lewis. Również J.K. Rowling, autorka serii „Harry Potter”, pochodzi z tego kraju.

Rok szkolny w Anglii zmienia sposób myślenia i widzisz świat inaczej, gdy wracasz do domu.

Classroom england - Wielka Brytania
england2 stock - Wielka Brytania

„To, co przynoszę z kultury angielskiej, to poczucie humoru. Łatwiej byłoby nam żyć jeśli umielibyśmy się tak śmiać z samych siebie”.

RODZAJE SZKÓŁ ANGIELSKICH

Istnieją trzy rodzaje szkół na średnim poziomie edukacji: liceum, technikum lub Sixth Form College. Sixth Form College kończy ostatni rok liceum i uczęszczają do niego uczniowie, którzy już wybrali stopień uniwersytecki. Nie zdziw się, jeśli masz tylko 3-4 przedmioty do wyboru, ale na pewno do głębi je poznasz, będziesz mieć mnóstwo prac projektowych i prac domowych. Istnieje szeroki zakres przedmiotów, w tym angielski, literatura, matematyka, geografia, historia, biologia, francuski, hiszpański, informatyka, media, sztuka, nauki społeczne, taniec, fizyka, dramat i studia biznesowe. Uczniowie języka angielskiego muszą najpierw zdać egzamin GCSE (General Certificate of Secondary Education) w wieku 16 lat. Na poziomie 11 przystępują do egzaminów AS.

ZAKWATEROWANIE W MIEŚCIE

Czy chciałbyś spędzić swój program angielski w mieście? Załatwimy to!

WYBÓR SZKOŁY

Jeśli chcesz wybrać szkołę, do której chcesz uczęszczać, możemy w tym pomóc. Nawiązaliśmy współpracę z niezliczonymi szkołami, głównie w południowej Anglii, do wyboru. To także część naszego programu premium.
Jeśli chcesz ukończyć szkołę średnią dyplomem, szukasz wykształcenia zawodowego lub chcesz uczęszczać do szkoły z internatem w Anglii, zapoznaj się z ofertą PROGRAMU PREMIUM.

WARUNKI PROGRAMU

 • Wiek 14-18 w dniu wyjazdu
 • biegła znajomość języka na poziomie średniej (Cambridge B1, IELTS 3.0-4.0, TOEFL 57-86)
 • otwarta, dojrzała, zainteresowana osobowość
 • przynajmniej średnia ocen z ostatnich dwóch lat

CENA ZAWIERA

 • zamieszkanie w rodzinie goszczącej,
 • uczęszczanie do publicznej szkoły średniej (Sixth Form College),
 • kontakt osobisty i asystent dla ucznia za granicą,
 • ciągła pomoc i doradztwo dla rodziców w Polsce,
 • przelot w obie strony, 
 • dwudniowy obóz przygotowawczy dla uczniów przed ich wyjazdem,
 • dzień przygotowań dla rodziców, uczciwa i przyjazna administracja od pierwszego osobistego spotkania do podróży powrotnej i nie tylko 🙂