Aby podejść do egzaminu maturalnego, nie trzeba przebywać w tym czasie w Polsce. Edukacja rozwinęła się w takim stopniu, że istnieje możliwość wyjechania za granicę w bardzo młodym wieku, aby tam kontynuować naukę. Taką możliwość dają wymiany uczniowskie, polegające na wyjeździe grupy osób do zagranicznego państwa. Z kolei z zagranicy również przyjeżdżają uczniowie chętni podjąć naukę w naszym kraju.

Lista państw oferujących gościnę i edukację jest spora, jednakże warto skupić się na USA. To ogromne państwo z wieloma możliwościami, które bazuje na aktywnym życiu szkolnym. Filmy i seriale pokazują, że w amerykańskich liceach dzieje się bardzo dużo – począwszy od konkursów, a skończywszy na rozgrywkach sportowych. Dla Polskich uczniów to ogromna szansa na wdrożenie się w bogaty naukowo świat, aby właśnie tam zdać najważniejszy egzamin.

Kiedy najlepiej wyjechać na wymianę uczniowską?

Uznaje się, że najbardziej odpowiednim czasem, aby wyjechać na wymianę uczniowską, jest okres po zakończeniu gimnazjum. Pierwsza klasa liceum jest kluczowa dla edukacji, ponieważ rozpoczyna jeden z najistotniejszych momentów nauki, przygotowujących do egzaminu maturalnego. Istnieją limity wiekowe, dotyczące możliwości wzięcia udziału w wymianie uczniowskiej. Bardzo ważne jest, aby mieć ukończone 15 lat i nie przekraczać 18. roku życia. Osiągnięcie odpowiedniej dojrzałości jest jednak niezbędne, aby otrzymać zgodę na podjęcie nauki w innym kraju. Aby móc zdać maturę w USA można zdecydować się na roczny lub półroczny (semestralny) pobyt w Ameryce. Wybór uzależniony jest od konkretnego ucznia.

W jaki sposób napisać maturę w USA?

Za możliwość napisania egzaminu maturalnego w USA odpowiedzialne są organizacje takie jak nasza. Swój profesjonalizm w organizacji wymian uczniowskich potwierdzamy długoletnim doświadczeniem. Ponadto dotychczasowe wyniki w nauce nie decydują o tym, czy można wyjechać do Chicago lub Nowego Jorku. Jest to równoznaczne z brakiem konieczności bycia wzorowym uczniem, aby skorzystać z niepowtarzalnej okazji kształcenia się w zupełnie innym środowisku.

Aby skorzystać z wymiany uczniowskiej i móc przystąpić do matury w USA, wystarczy jedynie skontaktować się z naszym Stowarzyszeniem. Przebieg wymiany oraz wszystkie formalności załatwia się w przyjaznej i profesjonalnej atmosferze. Będąc rodzicem, ma się pewność stałej opieki nad dziećmi, które bezpieczne są dowożone do rodziny goszczącej.